top of page
Névtelen terv (2).png
coaching_3.jpg
Coaching ikon

Coaching

usp_icon_1.png

Nemzetközi tapasztalat

Több kontinensen szerzett 90+ év tapasztalattal hozunk globális perspektívát a magyar vállalkozók és cégtulajdonosok számára.

usp_icon_2.png

100% problémamegoldás

Ismerjük a különböző pénzügyi, és ügyviteli problémákból adódó kihívásokat, melyekre a gyakorlatban működő megoldást adunk.

usp_icon_3.png

0% mellébeszélés

A feladatra fókuszálunk, és azt tartjuk szem előtt, hogy hasznos megoldást  és hozzáadott értéket adjunk Ügyfeleinknek.

Pénzügyi csapatok sikeres fejlesztése coachinggal

Coaching

A coaching célja, hogy támogassa a meglévő csapatok szakmai tapasztalatának és érettségének fejlesztését, valamint segítsen alkalmazkodni a változásokhoz. A szervezeti változások sikeres megvalósításához elengedhetetlen, hogy a csapattagok képességeit folyamatosan fejlesszük.

coaching_1.jpg

Miért fontos a pénzügyi coaching?

A pénzügyi csapatok és munkatársak szakmai fejlődésének elősegítése növeli az elkötelezettséget, ami kulcsfontosságú a sikeres változások és új projektek megvalósításában. A tapasztalt munkatársakkal való közös munka elősegíti a csapatdinamika és a szervezeti kultúra fejlődését, ezzel erősítve a vállalat versenyképességét és növekedését.

coaching_2.jpg

Szolgáltatásunk

A coaching szolgáltatás során a munkatársai szakmai fejlődését támogatjuk, hogy a vállalkozásban zajló változásokhoz sikerrel alkalmazkodjanak.

coaching_4

Hogyan dolgozunk?

Elvárások meghatározása

Az első lépés a tulajdonos vagy a cégvezetés által támasztott elvárások tisztázása, a legnagyobb kihívások és a szükséges változások azonosítása. A coaching során felmérjük az egyéni erősségeket és gyengeségeket, amelyek a szervezeti fejlődést támogathatják.

Kihívások felmérése

A coachee-val folytatott találkozó során feltérképezzük a fő kihívásokat, meghatározzuk a coaching folyamat kiinduló pontját, amely az önismeret és önreflexió alapú fejlesztést célozza.

Fejlesztési terv kidolgozása

Az értékelést követően közösen kialakítjuk a személyre szabott fejlesztési tervet, amely SMART célokat tartalmaz, prioritásokat állítunk fel a szervezeti fejlődés szempontjából.

Fejlődés nyomon követése

Minden egyes coaching ülés során dokumentáljuk a coachee előrehaladását, hogy a szervezet és a munkatársak fejlődését folyamatosan nyomon követhessük.

Havi összefoglaló megbeszélés

Minden hónapban összefoglaló megbeszélést tartunk a coachee-val, ahol a tulajdonos is részt vehet, hogy közösen áttekintsük az eredményeket és szükség esetén kiigazítsuk a prioritásokat.

Önálló továbblépés

Általában 5-6 hónap elteltével jelentős előrelépés tapasztalható, és a coachee önállóan is képes lesz a további lépések megtételére. 

Vegye fel velünk a kapcsolatot, és dolgozzunk együtt egy eredményorientált stratégián.

Felmerültek Önben az alábbi kérdések?

  • Hogy tudom felmérni egy üzleti ötletről, hogy életképes?
    Az üzleti terv készítés során, alaposan felmérjük és összefoglaljuk az üzleti ötlethez tartozó összes befolyásoló tényezőt és ezt egy modellbe helyezzük. Ezáltal a modell által kiadott eredményesség egyértelműen megmutatja, hogy az üzleti ötlet megvalósítható-e, illetve, hogy milyen eredményesség várható. Természetesen a realitásokon nyugvó alapfeltételezések ehhez kulcsfontosságúak.
  • Milyen információra lesz szükségem egy üzleti terv összeállításához?
    A szükséges információkról készítettünk egy checklist-et, amit ITT tud letölteni. Ha az ebben található kérdéseket meg tudja válaszolni, készen áll az üzleti tervezésre.
  • Mi a különbség üzleti és pénzügyi tervezés között?
    Az üzleti tervezés az egész vállalkozás stratégiai céljait és működési módját, illetve az adott piacon betölteni kívánt helyzetét határozza meg, míg a pénzügyi tervezés az üzleti modellben meghatározott tervezett vállalkozás eredményességére, pénzügyi helyzetére, a bevételek, kiadások és a cash flow előrejelzésére fókuszál.
  • Mikor érdemes üzleti tervet készíteni?
    Üzleti tervet bármilyen üzleti ötlet felmerülésekor hasznos és lehetséges készíteni. Minél bonyolultabb és összetettebb az üzleti ötlet, annál nagyobb segítség az üzleti terv, mely segít a gondolatokat rendszerezni. Minél több az üzleti ötletben résztvevők száma annál nagyobb az üzleti terv hozzáadott értéke, mivel segít a partnereknek egyértelműen megmutatni a feltételezéseket, támogatja a partnerek közötti kommunikációt, így elejét veszi a félreértéseknek.
  • Milyen eredményt várhatok egy üzleti tervezés folyamattól?
    Az üzleti tervezés folyamata egy világos, megvalósítható stratégiai irányt, konkrét célokat és részletes cselekvési tervet eredményez, mely a bevételeket, azok forrásait, a kiadások nagyságrendjét, a munkaerő szükségletet, a szükséges beruházások volumenét, és a szükséges pénzigényt is meghatározza. Az üzleti tervezés során kiderül, ha egy ötlet nem megvalósítható, így az eredeti ötlet esetleges módosítása, valamint az üzleti tervként való definiálása után a pénzügyi tervezés már az életképes verzióra tud fókuszálni.
  • Miért érdemes bevonni a kollégákat az üzleti tervezésbe?
    Minden szakterület legjobb ismerője maga a területen dolgozó kolléga. Ő az, aki a leginkább tudja formálni az ötleteket és azok megvalósíthatóságát. Ezért a leghatékonyabb megoldás, ha az üzleti terv szakterületekre vonatkozó részeit azok a kollégák készítik el, akik az adott területhez a legjobban értenek. Ráadásul, ha egy kolléga aktívan részt vesz az üzleti terv kidolgozásában, a megvalósítás során sokkal inkább magáénak érzi a célokat, ami növeli az elköteleződést és az eredményességet. Abban az esetben, ha a cégnél még nincs a szükséges szaktudással rendelkező kolléga, érdemes külsős szakértőt, jövőbeli alvállalkozót vagy szolgáltatót bevonni. Ez nem csak a szakmai tudás bővítését segíti, hanem az objektivitás biztosításában is fontos szerepet játszik.

Coaching a szervezeti növekedés érdekében

Ahogy egy vállalat növekszik, a kulcsemberek gyakran ragaszkodnak a régi szokásokhoz és rendszerekhez, ami problémákat okozhat a szervezeti kultúra fejlődésében. A pénzügyi vezetés számára a legjobb megoldás a kulcsfontosságú munkatársak megtartására a coaching, amely egy olyan értékes, hosszú távú befektetés, amely erősíti a pénzügyi osztály működését és segít a vezetői készségek fejlesztésében.

A coaching során tapasztalt pénzügyi szakemberek közösen dolgoznak a coachee-val (például a pénzügyi vezetővel) azon, hogy hogyan javíthatók az osztály működési folyamatai és a hozzáállásban mutatkozó hiányosságok. A változási folyamatok sikeres lebonyolításához elengedhetetlen a bizalomra alapozott coaching kapcsolat. A coaching folyamata hosszú távú fejlődést biztosít, amely elősegíti a szervezet növekedését és megerősíti a pénzügyi vezetés pozícióját.

TCD csapatkep kek (1).png

Miért válasszon minket?

Programjainkat az Ön vállalkozására szabjuk, SMART célokkal mérve az eredményeket. Coachingunk hosszú távú fejlődést biztosít, így csapata és vezetői magabiztosan kezelhetik a jövő kihívásait. Tartós eredményeket érünk el, melyek stabil alapokat teremtenek.

checkmark

Személyre szabott megközelítés

checkmark

Mérhető fejlődés

checkmark

Hosszútávú eredmények

Lépjen kapcsolatba velünk!

Megtaláljuk az Ön számára legjobb – személyre szabott, átlátható és hatékony - pénzügyi megoldást.

Ha kérdése van, szeretné megismerni a lehetőségeit, vagy többet megtudni a szolgáltatásainkról, írjon nekünk!

Jilling Erika profile picture
Jilling Erika

Partner, vezető tanácsadó

bottom of page